PIERWSZA  KOMUNIA  ŚWIĘTA

Informacje o przygotowaniu do Pierwszej Komunii Świętej podane są w zakładce: Sakramenty.
Termin: w roku szkolnym 2019/2020 6.06.2020r.

Potrzebne dokumenty:
- świadectwo Chrztu Świętego
- udział w przygotowaniu do Pierwszej Komunii św. w naszej Parafii
- udział w lekcjach religii w szkole

I Komunia Święta - w związku z zapytaniami odpowiadam.
Mam nadzieję, że do dnia uroczystego przyjęcia Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz Eucharystii będziemy już po doświadczeniach z covid-19 dlatego:
1. Termin uroczystości nie uległ zmianie 6.06.20
20.
2. Przystąpienie dziecka nie jest obowiązkowe.
3. Rodzice, którzy uznają, że chcą, by ich dziecko przystąpiło do Sakramentów 6.06 są proszeni o przesłanie zgłoszenia na mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. (do 18.04.2020) - by dzieci były właściwie przygotowane winniśmy kontynuować pracę w formie online, aż do chwili powrotu dzieci do szkoły.
4. Rodzice, którzy nie zgłoszą dziecka będą mogli wybrać sobie inny (późniejszy) termin po uzupełnieniu przygotowania.

Możliwe rozwiązania:

a/ indywidulne po przygotowaniu dziecka (termin nieznany, ze względu na brak wiedzy kiedy sytuacja unormuje się i będzie możliwość przygotowywania).

b/ grupowo w przyszłym roku szkolnym wraz z dziećmi, które obecnie uczęszczają do klasy II. Termin zostanie sprecyzowany na spotkaniu z rodzicami w przyszłym roku szkolnym.
5. Jeśli sytuacja związana z pandemią i ograniczeniami nie ulegnie zmianie do czerwca, to wspólne przyjęcie Sakramentów przeniesiemy na czas późniejszy, który nie będzie stanowił zagrożenia dla zdrowia.

MSZE ŚW. w niedziele do końca lipca

Od sierpnia 2020 msze św. w niedziele i uroczystości

czwartek 16.00-16.45

w niedziele i uroczystości kościelne Kancelaria nieczynna zgodnie z treścią I przykazania kościelnego.

świętego Jana Chrzciciela